Materiały do napawania

Technika napawania wykorzystywana jest dopiero od końca XIX wieku. Obecnie została ona znacząco unowocześniona, jednak jej główny cel — uzupełnianie ubytków, nie uległ zmianie. Napawanie metali polega na tworzeniu warstwy ochronnej na podłożu, które za pomocą prądu zostało roztopione. W trakcie tego procesu powstaje napoina, czyli mieszanka pierwotnego tworzywa i spoiny naprawczej. Proces ten można przeprowadzać również z pomocą gazów. Kluczowy jest jednak materiał do napawania, którego używa się do tworzenia warstwy ochronnej. W ramach oferowanych przez nas usług można skorzystać z wyboru materiałów takich jak:

  • Druty lite;
  • Druty proszkowe;
  • Proszki;
  • Pałeczki;
  • Elektrody.

Z pomocą tych materiałów można utworzyć warstwy napoiny, której grubość dostosowana jest do Państwa potrzeb.

Zalety napawania regeneracyjnego

Metoda ta polecana jest w przypadku, gdy mamy do czynienia zarówno z drobnymi, jak i większymi zniszczeniami na powierzchni części metalowych. Dzięki temu elementy te odzyskują swoje właściwości i funkcjonalność. To z kolei sprawia, że uszkodzony wcześniej przedmiot, ponownie nadaje się do użytku. Ubytki, jakie pojawiają się na jego powierzchni, można również uzupełnić twardszymi stopami. W ten sposób powierzchnia metalu stanie się odporniejsza na uszkodzenia mechaniczne. Wzmocnienie struktury elementów metalowych sprzyja również zminimalizowaniu wydatków. Naprawiony tą metodą przedmiot nie będzie bowiem musiał zostać wymieniony na nowy.

Materiały do napawania — gdzie stosuje się je najczęściej?

Z napawaniem i materiałami do niego służącymi, użytkowane jest w wielu gałęziach przemysłu. To właśnie tą metodą najczęściej naprawia się np. tory tramwajowe, kolejowe. Napawanie jest również narzędziem do uszlachetniania powierzchni części metalowych. Oznacza to, że z pomocą materiałów do napawania można wzmocnić odporność tworzywa na działanie środków chemicznych, korozji, zmieniającej się temperatury oraz uszkodzeń mechanicznych wynikających np. ze ścierania.

Bendam.pl – materiały do napawania

Dostępne w naszym sklepie materiały do napawania to niezawodne produkty, które powstały w oparciu o nasze ponad 20-letnie doświadczenie. Zdobywaliśmy je zarówno na polskich uczelniach, jak i w zagranicznych firmach, co w 2007 roku zmotywowało nas do założenia swojej działalności. Od tamtej pory zaopatrujemy polskie firmy w produkty najwyższej jakości, które posiadają wszelkie, niezbędne certyfikaty.
Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszego formularza kontaktowego. Nasi specjaliści w zakresie obróbki metali z przyjemnością udzielą Państwu odpowiedzi na pytania.